Choď na obsah Choď na menu
 


 

Radosť z postupu

 

   Futbalový ošiaľ v Moravanoch nad Váhom

 

   Naša obec Moravany nad Váhom sa môže pochváliť aj futbalovými úspechmi, ktoré dosiahli v poslednom období naši chlapci vo všetkých vekových kategóriách. Postup žiackeho mužstva do krajskej súťaže pod vedením trénera Vladimíra Hornáčka. Ako nováčik boli naši žiaci prekvapením súťaže, keď sa umiestnili na krásnom treťom mieste.

Taktiež postup nášho dorasteneckého mužstva do štvrtej dorasteneckej ligy , pod vedením trénera Tomáša Šimeka nebol náhodný. Pretože už pred rokom im dá sa povedať ušiel postup o vlások, keď skončili druhý. Toto všetko si ale vynahradili tento súťažný ročník 2005-2006,  keď jasne dominovali po celú sezónu a suverénne ju aj vyhrali. Nestratili sa ani v štvrtej lige, kde skončili na peknom ôsmom mieste, keď 7 zápasov vyhrali a 8 zápasov prehrali.

Najväčšiu radosť nám ale určite pripravili naši muži ktorý po postupe do štvrtej ligy pred rokom, nezaháľali a súťažné obdobie 2005-2006 znova korunovali postupom do tretej ligy. Je to určite historický úspech našej malej futbalovej rodiny, ktorá sa tu zišla a pod vedením trénera Pavla Bartoša a hlavne prezidenta klubu Igora Kirku, skĺbila  kolektív, ktorý sa určite netají povedať,  že mal vždy vysoké ambície. Pozrime, ako si naši chlapci s malej dedinky Moravany počínali medzi mestami,  ktoré majú iné futbalové tradície.

Po jesennej časti skončili naši chlapci na piatom mieste, keď na prvé Topoľčany strácame 6 bodov a na druhé Jaslovské Bohunice 3 body. Oboch týchto súperov v odvetnej jarnej časti privítame na našej Moravanskej pôde.

Slovo trénera: Vstup do sezóny sme nemali najideálnejší, ale dôvod bol jasný. Ešte nikdy som sa nestretol s takým množstvom zranených hráčov, ako sme mali počas prípravy a potom aj na začiatku sezóny. Dá sa povedať,  že sme počas celej jesennej časti hrali nekompletný, neustále nám chýbali skúsení hráči. Na každý zápas sme nastupovali s inými hráčmi na iných postoch a tak sa nejaká herná taktika vymýšľa len veľmi ťažko. Stalo sa,  že do zápasu nastúpili 5-6 osemnásťroční chlapci, ktorým skúsenosti naozaj chýbali. Napriek tomu si myslím,  že sme patrili medzi mužstvá,  ktoré hrali jeden s najpohľadnejších futbalov  tretej ligy. Veď návštevy na našom štadióne sa pohybovali cez 500 divákov. Preto verím,  že sa všetci hráči uzdravia a na jar vybehnú na trávnik plný odhodlania ukázať všetkým, že to nebola náhoda, kde sa nachádza naše mužstvo.  

 

O postup do III. ligy západ sa pričinili:

 

 

Vedenie mužstva

Prezident klubu Igor KIRKA, vedúci mužstva Rudolf SUMER, tajomník Tomáš ŠIMEK.

Realizačný tým

Tréner Pavol BARTOŠ, asistent Karol MASARIK, masér Milan ONDAČKA, Dr. Roman FANO

Hráči

Pavol MAJERSKÝ, Boris TALAJKA, kapitán Peter VARGA, Andrej KOPRNA, Timotej BALÁŽ, David CHEBEŇ, Gabriel HAVRLENT, František LANČARIČ, Ivan MIKLOVIČ, Boris GODÁL, Lukáš KIRKA, Stanislav PIVOVARČI, Miloš JAVRO, Marek ZAJAC, František KLINOVSKÝ, Vlastimíl KOVAŘÍK, Marcel MODROVIČ, Andrej JURIŠ, Andrej HARING, Andrej GABRIŠ, Ján VESELÝ

                                                                                                                zdroj: www.moravany.sk

 

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.