Moravany n/V –  V slnečnom počasí na perfektne upravenom trávniku, na ktorom si dal Peter Nerpas ozaj záležať, sa hral futbal s veľkým nasadením na oboch stranách. Úvodných dvadsať minút boli domáci lepším mužstvom, mali loptu častejšie na svojich kopačkách. V 13.minúte sa predviedol pekným zakončením domáci Vajda, ktorý zadovkou tesne minul bránu hostí. V 14.minúte nebezpečne strieľal spoza 16-ky domáci Ondrejkovič. Piešťanci si vytvorili šancu v 24.minúte po rýchlo zahratej štandardke, ale domáci hráči odvrátili loptu na rohový kop. V 45.minúte mali gól na kopačkách Piešťany po Gligičovom prízemnom centri, pričom po následnom obrannom zákroku sa hostia dožadovali penalty, ale Cifrík pokutový kop neodpískal. V 50.minúte po nekompromisnom Rusnákovom zakončení sa ujali Moravany vedenia. V 52.minúte na opačnej strane z dobrej pozície nedôrazne vystrelil Moravčík. Hostia hrali od 61.minúty v početnej nevýhode, keď sa po druhej žltej karte pod sprchy porúčal Moravčík. V 64.minúte sa menil stav na 2:0 po Švestkovom priamom kope, po ktorom sa najlepšie zorientoval domáci Rusnák a po druhý krát prekonal Hodulíka v bráne hostí. Hostia sa vrátili do zápasu v 84.minúte po Gligičovom góle, ale Moravanci si už víťazstvo a postup do 2.kola SP nenechali ujsť.

OTJ Moravany n/V: Planický – Vajda, Rusnák (71. Sládek), Zubka, Švestka, Glos, Čavojský, Kotula (68. Kotula), Miklovič, Ondrejkovič, Ďuriš (65. Kirka J.)

PFK  Piešťany: Hodulík – Vyskoč, Chebeň, Sailer, Valla, Pyrka (65. Halás), Moravčík, Galba, Gligič, Ulrich (75. Valachovič), Guemache (Rusnák)

Góly: 50. a 64. Martin Rusnák – 84. Gligič, ČK: Ján Moravčík (Piešťany) po druhej ŽK, rozhodoval: Cifrík, 450 divákov