2 - 2
Koniec

Prehľad zápasu

Prašník – Po štvorzápasovej víťaznej sérii cestovali Moravanci na zápas 20. kola do Prašníka, od ktorého ich delil jeden bod a v prípade víťazstva sa mohli prepracovať na druhé miesto v tabuľke. Zápas začali obe mužstvá opatrne, ale skóre sa menilo už v 11. minúte. Po ľavej strane potiahol loptu Tomáš Blahuta a po jeho spätnej prihrávke bez zaváhania poslal loptu do siete Martin Zelenay. Rýchly gól domácich zaskočil a boli to hostia, ktorí mali v nasledujúcich minútach hru pod kontrolou. V 18. minúte mohol na rozdiel dvoch gólov zvýšiť Juraj Jánošík, ale jeho hlavička po presnej Kybychovej centrovanej lopty z pravej strany skončila len na konštrukcii domácej brány.

Po sérii rohových kopov sa nakoniec dočkali aj domáci futbalisti. V 20. minúte si zbehol pri rohovom kope na roh päťky Marián Balcír, jeho zakončenie skončilo za Laminiho chrbátom a bolo vyrovnané. Vyrovnávajúci gól domácim pomohol a nechýbalo veľa, aby sa dostali do vedenia, ale Filip Petényi mieril zoči-voči Laminimu len tesne vedľa jeho ľavej žrde.

V druhom polčase sa ocitol v dobrej šanci domáci Erik Spál, jeho strelu brankár Lamini pohodlne chytil. Skóre sa nemenilo ani na opačnej strane v 48. minúte po Zelenayovej centrovanej lopte, ktorú poslal v šanci tesne vedľa Juraj Jánošík. Hostia sa nakoniec tešili z gólu krátko nato, v 50. minúte. Po nakrátko zahratom rohovom kope z ľavej strany vysoká lopta z kopačky Juraja Jánošíka narobila problémy domácemu gólmanovi Borisovi Líškovi, ten loptu nedokázal poslať do bezpečia a Radoslav Belan už nemal problém poslať loptu z blízka do siete.

V priebehu ďalšej časti sa hrala vyrovnaná partia. Obe mužstva si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie. Keď sa už zdalo, že hostia si odvezú domov všetky body, všetko zobral na seba kapitán domácich Ondrej Bielik. V 89. minúte zobral loptu, obišiel troch hráčov hostí a z hranice pokutového územia prízemnou strelou prekonal Laminiho. Zápas o druhé miesto priebežnej tabuľky sa tak skončil nerozhodne 2:2.

Video

Podrobnosti

Dátum Čas Liga Sezóna Kolo Koniec
28. apríla 2019 16:00 VII.liga 2018/19 28. apríl 2019 16:00 90'

Výsledok

Klub1. polčasVýsledok
OŠK Prašník12
OŠK Moravany n/V12

OŠK Prašník

1Boris Líška Brankár
3Matúš Líška Obranca
4Filip Petényi Obranca
5Michal Bielik 15 Obranca
6Norbert Gyürke 13 Záložník
8Rastislav Bielik 12 Záložník
9Radovan Kubiš 11 Útočník
10Marián Balcír Záložník 20'
14Ondrej Bielik Obranca 89'
17Lukáš Konkuš Záložník 73'
19Erik Spál Útočník
15Peter Kubík 5 Záložník
12Michal Jankech 8 Záložník
13Stanislav Gondál 6 Záložník
11Ján Pašmík 9 Záložník

OŠK Moravany n/V

21Sofiane Lamini Brankár
5Igor Kybych Obranca
8Denis Farkaš Obranca
13Ivan Jánošík Obranca
3Radoslav Belan Obranca 50'
18Peter Hrnčiar Záložník
10Martin Zelenay Záložník 11'
6Filip Farkaš Záložník 72'
17Juraj Jánošík Útočník