Futbalisti OTJ Moravany majú sa sebou najslabšiu sezónu v ére ich účinkovania v tretej najvyššej slovenskej súťaži. V jesennej časti ročníka 2011/2012 nazbierali v pätnástich zápasoch za štyri víťazstvá a jednu remízu iba 13 bodov, preto prezimujú na poslednom 16. mieste tabuľky.

„Do jesennej časti sme išli s víziou dokázať, že aj na dedine sa dá hrať futbal, ktorý je schopný konkurovať mužstvám z miest. Pred sezónou pribudli do mužstva Dirnbach a Kovač z Myjavy a neskôr káder posilnili aj Nachtman a Túri zo Slovana Bratislava. Kováč sa však zranil už v prvom zápase a potom nám chýbal celú sezónu. Bolo jednoducho problémom ho nahradiť. Vedel som, že nebudeme hrať v takejto konkurencii o postup, ale určite som rátal s väčším počtom získaných bodov, ktoré by nás posunuli vyššie z pásma boja o záchranu,“ začal svoje hodnotenie sezóny tréner Andrej Filip.

Samotnú jesennú časť neodštartovali Moravanci dobre, keď v prvom domácom zápase nešťastne prehrali s nováčikom z Dunajskej Lužnej 0:1. To zanechalo na mužstve stopu, no na druhej strane Moravanci dokázali, že im vyhovujú súperi zo špice tabuľky. Z nich dokázali poraziť vedúcu Šaľu 3:2, Šamorín 1:0 a Pezinok 2:0. „Výborný zápas sme odohrali aj na Slovane s tamojšími juniormi, ale bez výsledkového efektu. Mužstvo malo paradoxne veľký problém hrať s tímami rovnakého kalibru, z čoho bolo nakoniec posledné 16.miesto. Našou nevýhodou bolo, že z ihrísk súperov sme nedokázali doviesť ani bod. Najviac ma sklamal zápas v Trnave, kde sme podľahli rezerve Spartaka 0:9, ako aj prehra na ihrisku nováčika zo Serede 1:4. Lepší výsledok som čakal aj v poslednom zápase v Topoľčanoch, no tam sme napokon prehrali tesne 0:1. V domácich zápasoch sme nepodávali vyrovnané výkony a mrzieť nás môže hlavne domáca remíza 3:3 s Vrbovým a hladká prehra s rezervou Nitry v pomere 0:3, na ktorú sme však herne nemali. V zápase s Vrábľami (1:2) sme zasa pykali za chyby v závere zápasu,” zhodnotil neúspešnú jeseň A. Filip. Ten dal počas jesene príležitosť 19 hráčom, no paradoxom je, že všetky zápasy neodohral ani jeden z nich. „Mužstvo doplácalo na detaily, kde niektoré góly pôsobili na mňa skoro komickým dojmom. Vizitkou našej útočnej formácie bol jediný gól Gábora a to si hádam pri toľkých možnostiach nezasluhuje žiaden ďalší komentár. Lídrom mužstva sa po zranení Kováča stal Ľuboš Švestka, ktorý dal päť gólov a patril medzi vedúce osobnosti mužstva. V obrane podával štandardné výkony Benko, no na druhej strane sa nedarilo Piovarčimu, ktorý zatiaľ hľadá stratenú formu. V strede poľa mal problémy s adaptáciou Kompas, neskôr sa však rozohral, čo platí aj o pracovitom Gálikovi. Viac sa čakalo od Gligiča, ktorý má veľký herný potenciál. V útoku Dirnbach, Gábor ani Mitošinka nenaplnili očakávania. Posilami, aj keď len posledných šesť zápasov, boli Nachtman a mladý Túri,” rozmenil jesennú hru mužstva na drobné jeho hrajúci tréner.

Situácia v moravianskom futbale nie je dobrá, ale ani kritická. Pri minimálnych rozdieloch v tabuľke a v hodnom doplnení kádra sa ešte dá zabojovať o zotrvanie v súťaži. Ľudia v klube na čele s prezidentom OTJ Igorom Kirkom iste urobia všetko, aby sa tretia najvyššia súťaž v Moravanoch udržala. „Cez zimu však musíme doplniť káder vhodnými typmi, pretože niektorí hráči na tretiu ligu nemajú,” dodal na záver A.Filip. (Štefan Gregorička, Piešťanský týždeň)

Leave a comment