Oblastná futbalová sezóna v Trnave sa zvykne otvárať tradičným halovým turnajom O pohár predsedu ObFZ Trnava. Po dvojročnej prestávke zapríčinenej koronavírusom COVID-19, sa tak stalo 8. januára 2023, kedy sa uskutočnil jubilejný 20. ročník v Mestskej športovej hale v Trnave.

Turnaj sa tešil z bohatej diváckej návštevnosti, počas celého hracieho dňa si do hľadiska našlo cestu okolo 1000 divákov, najmä finalisti mali v hale početné zastúpenie. Svojou návštevou turnaj poctili prezident FC Spartak Trnava Peter Macho ako aj sekretári ZsFZ Ľubomír Zábojník a BFZ Ján Farbula.

Zápas o 3. miesto
Úvodné minúty stretnutia priali mužstvu Siladíc, ktoré sa ujalo vedenia Laurincom. Následne však prebralo iniciatívu mužstvo z Majcichova a troma gólmi otočilo priebeh stretnutia a zaslúžene získalo bronzovú priečku na tomto halovom turnaji.
Siladice – Majcichov 1:3 (Laurinec – Fogel, Kalivoda, Marek)

Finále prinieslo pravé vyvrcholenie turnaja
Postupne sa turnaj dostal do najočakávanejšieho momentu dňa, kedy si vo finále zmerali sily mužstvá z Červeníka a z Cífera. Rovnako, ako zápas o 3. miesto, aj finále začalo vo vysokom tempe. V siedmej minúte otvoril skóre Vančo, ktorý dostal Červeník do vedenia 1:0. Následne sa však presadili hráči z Cífera v 9´ Sagan, v 14´ Domorák, v 16´ Fischer, v 18´ ešte Babic kontaktným gólom vykresal nádej na úspech Červeníka, ale v záverečnej v dvojminútovke Cíferania gólmi Korbeliča a Páleníka jasne rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve v jubilejnom 20. ročníku O pohár predsedu ObFZ Trnava.
Červeník – Cífer 2:5 (Vančo, Babic – Sagan, Domorák, Fischer, Korbelič, Páleník)

Najlepší hráč: Martin Hlúch (Cífer)
Najlepší brankár: Martin Orichel (Majcichov)
Najlepší strelec: Dávid Miškech (Moravany nad Váhom)

OŠK Moravany nad Váhom – Lamini, Klasovitý, Miškech, Stredák, Vetrík, Jakubek, Miklovič, Jankech, Blahuta, Frankovič, Mihálik, Halanda, Jánošík J, Ondris, Jánošík I., Chebeň, Zelenay, Nagy.
Tréner: Ivan Jánošík