Po remíze u kvalitného súpera v Prašníku chceli potvrdiť Moravanci dobrú formu aj na domácej pôde v zápase so susedom v tabuľke Dubovanmi. V deň zápasu bolo už od rána upršané a chladné počasie, trávnik na moravianskom štadióne bol na odohratie zápasu 21.kola spôsobilý. Domáci tím mal pred zápasom problém so zložením základnej jedenástky vzhľadom na pracovné povinnosti či zranenia niektorých hráčov, aj preto nemali na lavičke pripraveného žiadneho hráča do poľa.

Od úvodných minút pôsobili Dubovanci sebavedomo, častejšie držali loptu na svojich kopačkách. Moravanci čakali súpera na svojej polovici aby vyrážali do nebezpečných protiútokov. Už v 12. minúte sa pri jednom z rýchlostných súbojov pošmykol domáci Tomáš Blahuta a nešťastne narazil hlavou do betónovej ohrady za bránkovou čiarou. Zraneného hráča nahradil náhradný brankár Peter Krajčech. Domácich vyviedol tento moment z koncentrácie, čo využili hostia na strelenie úvodného gólu zápasu. V 15. minúte po autovom vhadzovaní a rýchlom prechode do útoku sa dostal k lopte Erik Svítek, ten poľahky obišiel domáceho obrancu a strelou po zemi prekonal brankára Laminiho.

Moravany sa dočkali vyrovnania v 28. minúte po pokutovom kope, ktorý Martin Zelenay premenil strelou do stredu brány Martina Tonkoviča. V 39. minúte mohli ísť hostia opäť do vedenia, ale proti bol Sofiane Lamini, ktorý kryl strelu nikým nekrytého hráča hostí. Tesne pred prestávkou odišiel z ihriska pilier defenzívy Ivan Jánošík, ktorého pre zranenie vystriedal Pavol Bielik.

Oslabení domáci sa snažili udržať remízový stav, prípadne z nejakej šance skórovať a pripísať si do tabuľky 3 body, ktoré by ich posunuli na druhé miesto tabuľky. Bližšie k tomu mali Dubovany v 52. minúte, ale osamotený Erik Svítek po centrovanej lopte z ľavej strany mieril hlavou tesne vedľa. Skóre sa menilo v 63. minúte, po nevydarenom odkope domáceho stopéra sa dostal k lopte Lukáš Lesaj, aby poľahky od ľavej žrde Laminiho brány poslal hostí do vedenia. V 72. minúte strieľal zdiaľky Luboš Kusý, jeho štipľavá strela skončila na brvne domácej brány. V 74. minúte zabránil ďalšiemu gólu hostí dobrým postavením na bránkovej čiare brankár Sofiane Lamini.

Moravanci boli blízko k vyrovnaniu v 63. minúte. Martin Zelenay vyslal zo šestnástky jedovatú strelu do priestoru brány hostí, no za svoj chrbát ju nepustil brankár Martin Tonkovič. Skóre sa už do konca zápasu nemenilo a Dubovany sa po tomto víťazstve posunuli na druhé miesto tabuľky. Moravany dnes doplatili na úzky káder, ale aj napriek tomu sú stále v hre o druhé barážové miesto, keď práve na dnešného súpera strácajú dva body.

Leave a comment