Moravany n/v – V slnečnom počasí začali zápas 2.kola Slovenského pohára na dobre pripravenom teréne obe mužstvá aktívne. V 3.min po nacvičenom signále pred Janečkom zachránil vybiehajúci Grežo. V 4.min sa ocitol v šanci domáci Gábor, ale mieril len nad Brezinovu bránu. Na opačnej strane Paur z priameho kopu nastrelil brvno. V 14. min sa presadil Orávik, ktorý po Hruškovom centri na dvakrát prestrelil domáceho brankára, 0:1. V 17.min sa dostal do šance Brčák, ale domáci gólman Grežo ho vychytal. V 20. min sa už Brčák nemýlil, keď poslal loptu za Grežov chrbát po nezištnej Hruškovej prihrávke z ľavej strany. V 36.min sa ocitol zoči-voči Grežovi hosťujúci Candrák, ale namiesto zakončenia špekuloval, čo využil Grežo a loptu mu spod nôh vykopol. V 41.min sa dostal za chrbát hosťujúcej obrany Gábor, ktorý nastrelil len vybiehajúceho Brezinu. V poslednej minúte mal na kopačkách gól opäť domáci Gábor, ale v koncovke bol nepresný. V tej istej minúte sa na opačnej strane skóre nemenilo ani po Hruškovom presnom centri na Brčákovu hlavu, ktorý trafil len do brankára. Po zmene strán tempo hry upadlo. Hostia sa zamerali na ustráženie si dvojgólového náskoku a hrozili najmä z rýchlych kontier. Po jednej z nich si Brčák položil brankára a úplne voľný Hodek poslal loptu do siete. V 75. min sa technickou parádou predviedol Orávik, keď elegantne prehodil domáceho gólmana. V 80.min nepremenil šancu domáci Gábor, v dobrej pozícii trafil len do brankárových rúk. V 88.min sa Gábor presadil, keď po peknej Benkovej individuálnej akcii prestrelil Brezinu a zaznamenal tak čestný úspech Moravian, ktorí dnes podali slušný výkon, ale na corgoňligistu to nestačilo.

OTJ Moravany n/V: Grežo – Kompas, Piovarči (68. J. Kirka), Nachtman – Švestka, Gálik (50. Kotula) – Dóža (78. Boldiš), Gábor, Glivič – Dirnbach. Tréner A. Filip.

FC ViOn Zlaté Moravce: Brezina – Pavlenda, Janečka, Majerník, Chren – Babic (65. Ondrejka) – Orávik, Paur, Hruška (77. Bôžik) – Candrák (50. Hodek), Brčák. Tréner J. Jarábek.

Góly: 88. Gábor – 14. a 65. Orávik, 20. Brčák, 53. Hodek, rozhodoval: Pavlík, 120 divákov

Hlasy po zápase:

Andrej FILIP (Moravany): „Zlaté Moravce pôsobili lepším dojmom a zaslúžene postúpili. Som rád, že v závere sme sa dokázali aspoň raz presadiť v zakončení. Snáď nám to pomôže v tretej lige, kde sme na chvoste tabuľky a potrebujeme bodovať.“

Juraj JARÁBEK (Zlaté Moravce): „Nastúpili sme s niektorými zmenami v zostave. Prvý polčas mal dobrú kvalitu. Snažili sme sa presadiť čo najskôr v koncovke. Mužstvo potešilo niekoľkými rýchlymi akciami.“