V 19.kole zavítalo do Moravian mužstvo z dolnej polovice tabuľky TJ Šípkové. V slnečnom počasí začali zápas lepšie domáci futbalisti. Už v 1. minúte poslal Igor Kybych z pravej strany presný center na hlavu Tomáša Blahutu, ale jeho prudká hlavička smerovala len nad bránu. V 6. minúte sa v gólovej situácii nepresadil pred brankárom hostí Juraj Jánošík.  V 9. minúte poslal Peter Hrnčiar prihrávkou za obranu hostí do šance Martina Zelenaya, no ten ani na dvakrát neprekonal Tomáša Holána. V tej iste minúte na opačnej strane nedôrazne zakončoval Martin Feranec. V 13. minúte sólo cez pol ihriska nedoviedol do gólovej bodky domáci Radoslav Belan. V 25. minúte ochránil domácu svätinu dobrým vybehnutím Sofiane Lamini. Hostia sa dostali k slovu aj v 29. minúte, ale ich nebezpečná strela skončila v site nad bránou Moravian. Potom sa hral vyrovnaný futbal bez väčších príležitostí na skórovanie a aj preto odchádzali mužstvá do kabín za bezgólového stavu. V druhom polčase sa mohli dostať do vedenia domáci, ale v 57. minúte  po úniku z ľavej strany sa pred brankárom hostí zblízka nepresadil Tomáš Blahuta. Moravancom to nakoniec vyšlo v 60. minúte, keď Martin Zelenay prešiel obranou hostí ako nôž maslom a jeho prihrávku zúžitkoval na strelenie úvodného gólu Peter Hrnčiar. Nasledujúce minúty patrili futbalistom Šípkového. Už v 65. mohli hostia vyrovnať, ale proti bol Denis Farkaš, ktorý v poslednej chvíli odkopával loptu do bezpečia. Hostia potom dokonca trikrát poslali loptu do domácej siete, ale vždy pri tom porušili pravidlá hry. V 72. minúte zabránil vyrovnaniu pohotovým zákrokom pri strele z vnútra šestnástky domáci brankár Sofiane Lamini. Hostia sa nepresadili ani pri nebezpečnej hlavičke v 73. minúte, ale gólu opäť zabránil pozorný Lamini. V 75. minúte udreli na opačnej strane domáci. Z ľavej strany vnikol do šestnástky až k bránkovej čiare Tomáš Blahuta, jeho spätnú prihrávku pretavil do gólu Juraj Jánošík. Keďže do konca zápasu sa už skóre nezmenilo, Moravany si pripísali do tabuľky ďalšie tri body za víťazstvo 2:0.